Naudingi patarimai / Apšvietimas

Naudingi patarimai / Apšvietimas

Štai keletas naudingų apšvietimo dizaino patarimų:

Apsvarstykite erdvės funkciją: prieš rinkdamiesi šviestuvus, apsvarstykite erdvės funkciją. Pavyzdžiui, virtuvėje gali prireikti ryškaus darbo apšvietimo, o miegamajame gali būti naudingas švelnesnis aplinkos apšvietimas.

Sluoksniuokite savo apšvietimą: norėdami sukurti dinamiškesnę ir vizualiai įdomesnę erdvę, naudokite įvairių tipų apšvietimą, pvz., aplinkos, užduoties ir akcentinį apšvietimą.

Naudokite šviesos reguliatorių: reguliatoriai leidžia reguliuoti apšvietimo ryškumą, kad jis atitiktų dienos laiką arba kambario nuotaiką.

Pagalvokite apie spalvų temperatūrą: apšvietimo spalvų temperatūra gali turėti didelės įtakos erdvės nuotaikai. Šilta balta šviesa (2700K-3000K) gali sukurti jaukią ir kviečiančią atmosferą, o šalta balta šviesa (4000K-5000K) gali sukurti energingesnę ir labiau susikaupusią aplinką.

Paryškinkite architektūrines ypatybes: naudokite akcentinį apšvietimą, kad paryškintumėte architektūrines ypatybes, tokias kaip arkos, kolonos ar bagetai, taip suteikdami erdvei gylio ir vizualinio susidomėjimo.

Naudokite lempas strategiškai: lempos gali būti naudojamos norint suteikti erdvei vizualinį susidomėjimą ir šilumą. Naudokite stalines lempas, kad apšviestumėte rašomuosius stalus ar naktinius staliukus, o grindų lempomis paryškintumėte meno kūrinius arba sukurtumėte jaukią skaitymo kampelį.

Jei įmanoma, naudokite natūralią šviesą: natūrali šviesa yra ne tik naudinga jūsų sveikatai, bet ir gali padėti erdvėje sukurti gyvesnę ir patrauklesnę atmosferą. Apsvarstykite galimybę pridėti langus arba stoglangius, kad įneštumėte daugiau natūralios šviesos, ir naudokite šviesios spalvos langus, kad maksimaliai padidintumėte į erdvę patenkančios natūralios šviesos kiekį.

Naudodami šiuos apšvietimo projektavimo patarimus galite sukurti funkcionalią ir vizualiai patrauklią erdvę, kuri yra gerai apšviesta ir kviečianti.


Paskelbta:

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *