TVARUS GROŽIO SALONO INTERJERO DIZAINAS

Tvarus interjero dizainas – tai požiūris į interjero erdvių projektavimą ir dekoravimą, kuriame pirmenybė teikiama atsakomybei aplinkai, socialiniam teisingumui ir ekonominiam gyvybingumui. Jame pagrindinis dėmesys skiriamas neigiamo projektavimo proceso poveikio aplinkai mažinimui, sveikesnių patalpų erdvių skatinimui ir efektyviam išteklių naudojimui.

Kuriant tvarų grožio salono interjerą reikia naudoti ekologišką praktiką ir medžiagas, tuo pačiu sukuriant patogią ir vizualiai patrauklią erdvę.

Štai keletas pagrindinių svarstymų ir idėjų kuriant tvarų grožio saloną:

  • Energiją taupantis apšvietimas: naudoti LED arba CFL lemputes visame salone, kad sumažintumėte energijos sąnaudas. Įdiekti reguliatorius ir judesio jutiklius, kad optimizuoti apšvietimo lygį ir užtikrinti, kad šviesos dega tik tada, kai reikia.
  • Natūralus apšvietimas: maksimaliai išnaudoti natūralią šviesą įmontuojant didelius langus, stoglangius ar šviestuvus. Tai sumažina dirbtinio apšvietimo poreikį dienos metu ir taupo energiją.
  • Netoksiškos ir ekologiškos medžiagos: rinkitis grindis, dažus ir baldus, pagamintus iš tvarių ir netoksiškų medžiagų. Reiktų Ieškoti produktų, kuriuose yra mažai lakiųjų organinių junginių (LOJ) arba jų visai nėra, kad užtikrintume sveiką patalpų aplinką.
  • Vandenį taupantys įrenginiai: įrenkti mažo srauto maišytuvus, dušo galvutes ir tualetus, kad sumažinti vandens suvartojimą. Įtraukti vandenį taupančias plaukų plovimo stoteles, kurios sumažina vandens suvartojimą ir suteikia klientams malonią patirtį.
  • Perdirbami arba atnaujinami baldai: naudoti perdirbtus baldus, kad sumažintume naujų medžiagų poreikį arba suteikti esamiems baldams naują išvaizdą, atnaujinant arba apvelkant juos, sumažinant atliekų kiekį ir pailginant jų tarnavimo laiką.
  • Tvarios salonų kirpimo vietos: rinktis pagamintas iš regeneruotos arba atsakingai gautos medienos. Galima apsvarstyti modulinius dizainus, kuriuos galima perkonfigūruoti, kad būtų pritaikytos skirtingoms paslaugoms, kad būtų galima naudoti universalumą ir sumažinti atliekų kiekį.
  • Žalios sienos arba vertikalūs sodai: įrenkti žalias sienas arba vertikalius sodus, kad pagerintume patalpų oro kokybę ir suteiktume salonui gamtos atspalvio. Augalai veikia kaip natūralūs oro valytuvai ir sukuria raminančią atmosferą.
  • Veiksmingos ŠVOK sistemos: naudoti energiją taupančias šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo (ŠVOK) sistemas. Užtikrinti tinkamą izoliaciją, kad išvengtume energijos praradimo, ir apsvarstyti galimybę įdiegti programuojamus termostatus, kad optimizuotume temperatūros valdymą.
  • Perdirbimas ir atliekų tvarkymas: Įdiekti išsamią perdirbimo ir atliekų tvarkymo sistemą salone. Pateikti atskiras šiukšliadėžes įvairių rūšių atliekoms, tokioms kaip popierius, plastikas, stiklas ir organinės medžiagos. Naudoti ekologiškas valymo priemones ir apsvarstyti galimybę kompostuoti organines atliekas.
  • Tvarus produktų pasirinkimas: rinktis grožio produktus ir reikmenis, kurie yra ekologiški ir iš tvarių šaltinių. Ieškoti prekių ženklų, kurių pakuotės yra nekenksmingos aplinkai, pavyzdžiui, pakartotinai užpildomos arba biologiškai skaidžios.
  • Mokomieji ekranai: visame salone įdėti mokomuosius ekranus ar ženklus, kad informuotume klientus apie salono tvarumo iniciatyvas ir skatintumėte ekologiškas praktikas.
  • Energiją taupantys prietaisai: pasirinkti energiją taupančius prietaisus, pvz., plaukų džiovintuvus, garbanojimo žnyples ir skalbimo mašinas. Ieškoti gaminių, turinčių Energy Star sertifikatus, nurodančius, kad jie atitinka energijos vartojimo efektyvumo standartus.

Paskelbta: