Tvarus interjero dizainas orientuotas į aplinkai draugiškų, socialiai ir ekonomiškai perspektyvių erdvių kūrimą. Tai apima tvarias medžiagas, energiją taupančias technologijas ir apgalvotus projektavimo principus, kad būtų sumažintas poveikis planetai ir pagerinta gyventojų gerovė. Štai keletas pagrindinių tvaraus interjero dizaino svarstymų ir strategijų:
Energijos vartojimo efektyvumas: naudokite energiją taupančias apšvietimo sistemas, pvz., LED lemputes, ir įdiekite išmaniuosius valdiklius, kad optimizuotumėte energijos suvartojimą. Apsvarstykite natūralų apšvietimą ir vėdinimą, kad sumažintumėte dirbtinio apšvietimo ir mechaninio vėsinimo / šildymo poreikį.
Tvarios medžiagos: rinkitės medžiagas, turinčias mažą poveikį aplinkai, pvz., regeneruotą medieną, bambuką, perdirbtą metalą ir dažus, kuriuose yra mažai LOJ (lakių organinių junginių). Ieškokite sertifikatų, pvz., Forest Stewardship Council (FSC) medienos gaminiams ir „Cradle to Cradle“, kad užtikrintumėte bendrą tvarumą.
Patalpų oro kokybė: pirmenybę teikite patalpų oro kokybei, naudodami mažai LOJ medžiagas, skatindami tinkamą vėdinimą ir įtraukdami augalus, kad oras būtų natūraliai išvalytas. Apsvarstykite oro filtravimo sistemas, kad pašalintumėte teršalus ir alergenus.
Vandens efektyvumas: Įdėkite vandenį taupančius įrenginius, tokius kaip mažo srauto maišytuvai ir tualetai. Surinkite ir pakartotinai naudokite lietaus vandenį drėkinimo tikslais. Rinkitės vandenį taupančius prietaisus, pvz., indaploves ir skalbimo mašinas.
Atliekų mažinimas: suprojektuokite erdves, skatinančias perdirbimą ir atliekų rūšiavimą. Įdėkite šiukšliadėžes ir padėkite aiškius ženklus, kad paskatintumėte tinkamą atliekų šalinimą. Rinkitės gaminius su minimalia pakuote arba rinkitės pakuotes iš perdirbtų arba perdirbamų medžiagų.
Erdvės optimizavimas: optimizuokite erdvės naudojimą, kad sumažintumėte bendrą aplinkos pėdsaką. Sukurkite lanksčius išdėstymus, kurie laikui bėgant gali prisitaikyti prie kintančių poreikių ir sumažinti didelių renovacijų poreikį.
Biofilinis dizainas: į dizainą įtraukite gamtos įkvėptus elementus, tokius kaip kambariniai augalai, natūralios medžiagos ir žaliųjų erdvių vaizdai. Įrodyta, kad biofilinis dizainas pagerina savijautą ir produktyvumą.
Tvarūs baldai: rinkitės baldus, pagamintus iš tvarių medžiagų, pvz., FSC sertifikuotos medienos arba perdirbtų medžiagų. Ieškokite dalių, kurios yra patvarios, pataisomos ir turi mažą anglies pėdsaką.
Energiją taupantys prietaisai: pasirinkite prietaisus su aukštu energijos vartojimo efektyvumo įvertinimu, pvz., Energy Star sertifikuotus gaminius. Šie prietaisai sunaudoja mažiau energijos ir gali padėti sumažinti komunalines išlaidas.
Apsvarstymai apie gyvavimo ciklą: apsvarstykite visą medžiagų ir gaminių gyvavimo ciklą nuo gamybos iki šalinimo. Pasirinkite daiktus, kurie yra patvarūs, lengvai prižiūrimi ir perdirbami arba biologiškai skaidūs.
Įgyvendindami šias strategijas, interjero dizaineriai ir namų savininkai gali sukurti tvarų interjerą, tausojant aplinką, ir prisidėti prie tvaresnės ateities.